O firmie

Valdi Classic to Dom Przyjęć, Noclegi oraz Restauracja. Obiekt swoją działalność rozpoczął z początkiem 2013 roku i jest kontynuacją działalności restauracji Valdi Plus z siedzibą w Mikołowie- Borowej Wsi.

Historia

Budynek posiada wyjątkową historię:

  • W 1910 r. znajdowała się tutaj Szkoła Gospodarstwa Domowego, w której młode dziewczęta uczyły się gotować i prowadzić dom.
  • W latach 1910-1930, w dwóch pomieszczeniach znajdujących się w pobliżu wejścia do szkoły, funkcjonowała gminna biblioteka publiczna.
  • W 1911 r. uruchomiona została szkoła specjalna.
  • Po II wojnie światowej w budynku przy ul. Wyciska 1 otwarto Gimnazjum Przemysłowo Energetyczne.
  • Od 2006 do 2012 roku w budynku dawnej szkoły działała restauracja “Klasyka”.

Doskonałym uzupełnieniem bogatej historii budynku jest osoba obecnego właściciela, Waldemara Drobika, który kontynuuje rodzinną tradycję restauratorską, rozpoczętą przez jego ojca Gerarda w 1974 r. Organizacja przyjęć to już prawie trzypokoleniowa rodzinna tradycja.

Valdi Classic

Na salach bankietowych oraz w miejscach wskazanych przez klienta, organizujemy wspaniałe przyjęcia okolicznościowe tj. wesela, komunie, chrzciny, kameralne rodzinne uroczystości. Valdi Classic to również doskonałe miejsce na spotkania i imprezy o charakterze biznesowym.

Prowadzimy także działalność cateringową.

Mamy nadzieję, że oryginalne, indywidualne wnętrza w połączeniu ze znakomitą kartą dań oraz profesjonalną obsługą, uczynią Państwa pobyt w Valdi Classic wyjątkowym i niepowtarzalnym.

Zapraszamy.

Powrót do strony głównej Do góry